O nas

Blog, który odwiedzacie, powstał z pasji do podróży (długich i krótkich), ciekawości świata, zamiłowania do odkrywania mało znanych miejsc a przede wszystkim chęci promocji rewelacyjnego regionu z którego wywodzą się autorzy.

Bo przecież Wielkopolska to nie tylko koziołki z poznańskiego ratusza, katedra w Gnieźnie i Targi. Jak również (wbrew sporadycznym opiniom) nie Kraina Kwitnącego Ziemniaka z bezkresnymi, obsianymi pyrami polami po horyzont 🙂

Wielkopolska to malowniczy region o bogatej tradycji, region setek jezior, kilkudziesięciu zamków, pałaców i rezydencji, tysiącletnich budowli jak i kilku niezwykłych osobliwości. Razem z nami zobaczycie:

  • Gdzie Mieszko mieszkał, a gdzie nie mieszkał
  • Bizantyjskie złote kopuły pośród kopalń
  • Gdzie Mickiewicz za pannami ganiał
  • Jak się gra na koźle
  • Gdzie duch Czarnej Halszki przechadza się po parku

Do tego spora porcja praktycznych informacji, o tym którędy dojechać, gdzie i co zjeść, co kupić, jak nie wpaść do bagna itp.
Wszystkie opisane miejsca zostały przez nas odwiedzone i własnoręcznie udokumentowane, dlatego też spodziewajcie się w każdej relacji sporej porcji subiektywizmu, pokazującego miejsca takimi, jakie je widzieliśmy.

A oto my:

Jajacekcek – Poznaniak z krwi i kości, z dziada pradziada Wielkopolanin. Z turystyką i krajoznawstwem związany hobbystycznie i zawodowo. Amator turystyki kulinarnej i lokalnych browarów. Szczególnym zainteresowaniem darzy różnej maści zabytki militarne i techniczne. Dyżurny kierowca i nawigator na wspólnych wycieczkach.

aniaAnia – Poznanianka z urodzenia, z wykształcenia socjolog. Pragmatyczna romantyczka. Choć na co dzień porusza się po wielkomiejskiej dżungli, to relaksu najchętniej zażywa przemierzając leśne i polne dukty. Zwłaszcza, jeśli można to połączyć z obserwacją różnych okazów dzikiej (i tej nieco udomowionej) fauny. Od dzieciństwa wielka miłośniczka pociągów, szczególnie parowych lokomotyw z duszą.

Zapraszamy!